(0)
(0)
Artiesten overzicht

Peixe e Limão

Het betoverende trio

Als Brussel een eigen akoestisch, muzikaal stadsgenre zou hebben, zoals Lissabon met zijn fado of Buenos Aires met zijn tango, dan zou het waarschijnlijk klinken als Peixe e Limão.
Met warme, melancholische stemmen zingt dit getalenteerde trio over stedelijke thema’s in verschillende talen, een weerspiegeling van de ziel van de Europese hoofdstad: een smeltkroes van klanken, smaken en culturen. Net zoals de stad zelf de wereld omarmt, kruidt dit avontuurlijke trio haar repertoire met invloeden uit diverse muzikale tradities, van bossa tot flamenco en Ierse folk, in diep persoonlijke nummers.

De persoonlijkheden van de muzikanten vullen elkaar perfect aan. Federico Bragetti benadert de cello op een unieke manier: niet enkel als melodie- of basinstrument, maar ook als percussie, wat bijdraagt aan de rijke texturen van Peixe e Limão’s muziek. Zijn Italiaanse landgenote Flavia Clementi, een zangeres in hart en nieren, begon haar zangcarrière spontaan maar beschikt over die zeldzame natuurlijke muzikaliteit en warme stemkleur die iedereen weet te raken. De Bruggeling Thomas Van Bogaert, klassiek geschoold gitarist, zorgt voor melodieën die onmiddellijk in het oor blijven hangen.

Het trio werd verkozen in de categorie “Beloftevol talent” bij de Belgian Worldwide Music Awards 2025.

Muzikanten:

  • Flavia Clementi (IT/BE) – zang
  • Thomas Van Bogaert (BE) – gitaar
  • Federico Bragetti (IT/BE) – cello

Meer informatie beschikbaar op deze link.

Albums

Video's

Pers

Flavia, een zangeres in hart en nieren, begon haar zangcarrière op een spontane manier, vaak zingend met vrienden in Montmartre. Ze hield ervan om a capella melodieën in mineur te creëren en spraakberichten met gezongen fragmenten achter te laten. Op een dag besloot ze haar zangtalent verder te ontwikkelen. Via haar vriend en cellist Federico ontmoette ze Thomas, en de muzikale klik was meteen voelbaar. Haar krachtige en ongepolijste stem vond een natuurlijke plek in de muziek van Peixe e Limão. Wat begon als een toevallige ontmoeting, groeide uit tot een hechte muzikale samenwerking.

 

Federico Bragetti, een veelzijdige cellist, ontdekte zijn passie voor het instrument aan het Conservatorium van Genua, waar hij zijn muzikale basis legde. Na avonturen in Polen en Nederland vestigde hij zich in Brussel, waar hij zijn opleiding aan het Koninklijk Conservatorium voltooide. Federico’s muzikale interesses zijn breed: van barokmuziek, die hij van jongs af aan meekreeg, tot hedendaagse en elektronische muziek, jazz en wereldmuziek. Zijn benadering van de cello is uniek; hij gebruikt het niet alleen als een stem of bas, maar ook als percussie-instrument, wat bijdraagt aan de rijke texturen in de muziek van Peixe e Limão.

 

 

Thomas begon zijn muzikale reis op jonge leeftijd met klassieke gitaar in Brugge. Tijdens zijn studie aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel, onder leiding van de befaamde Antigoni Goni, raakte hij betrokken bij uiteenlopende muzikale projecten, van klassiek tot pop, rock en wereldmuziek. Na avonturen in Bologna, Iran en Frankrijk keerde hij zijn ervaringen terug naar Brussel, waar hij zich ontwikkelde als performer en docent. Zijn veelzijdige gitaarspel en creatieve invloeden vormen de kern van het muzikale palet van Peixe e Limão.

 

 

Ekultura (HU)
10/12/2025
 Tamás Galgóczi

“Het debuutalbum van het trio is divers, meertalig en bevat verschillende stemmingen en muziek. In eerste instantie valt de eenvoud op, daarna de helderheid, en je vindt het ofwel leuk – zo leuk dat je het vaak in de speler zet – of je grijpt meteen naar een ander album.”

 

Festival Info (NL)
19/11/2025
Hendrik Goos

Salta! ★★★

“Het is prachtig gepresenteerd en verdient het om beluisterd te worden.”

Songlines (UK)
26/09/2025
Fred Waine

Salta! ★★★★

“… waar Peixe e Limão echt in uitblinkt, is hun eenvoudige presentatie van indringende verhalen over eenzaamheid, onderdrukking en twijfel aan zichzelf; dat is tenslotte het ware doel van folkmuziek.”

Luminous Dash (BE)
21/09/2025
Ann Cnockaert

“Als Brussel een muzikale stedelijke traditie had zoals fado of tango, zou die klinken als Peixe e Limão.”

RNR Magazine (UK)
13/09/2025
Norman Darwen

“… het hele album vormt een overtuigend samenhangend en bijzonder mooi geheel.”

InMusic (DE)
04/04/2025
Frank Zöllner

“De drie muzikanten creëren een emotionele sfeer met krachtige, diepgaande en lyrische klanken.”

New Folk Sounds
18/03/2025
Bart Vanoutrive

“Een fluistering die de ziel beroert en tegelijk begeleidt naar rust. “

Jazzthetik (DE)
13/03/2025
Guido Diezing

“Haar pretentieloze, lichte stem combineert charmant met een spaarzame begeleiding.”

Folker (DE)
13/03/2025
Martin Steiner

“Ontspannen, bijna gewichtloze liedjes, uitgevoerd in verschillende talen”

Concerto (AT)
14/02/2025
Domi

“Ze hebben hoorbaar plezier en arrangementideeën en stralen vreugde uit als geen ander! … Een succesvoller debuutalbum kan echt niet!”

Good Times Magazin (US)
04/02/2025

“Gedomineerd door kalme, zacht vloeiende tonen, bijna kamermuziekachtig, presenteren de drie muzikanten hun zelfgeschreven nummers.”

Akustik gitarre
04/02/2025
Tyler Bennet

“Het is wereldmuziek in de beste zin van het woord.”

Jazz Thing (DE)
04/02/2025
Tyler Bennet

“Het resultaat is een luisterbeurt waard, met juweeltjes tussen musica latina, chansoneske accenten en kamermuziek.”

Na dann (DE)
29/01/2025
Günter

“Goede teksten en melodieën in onconventionele arrangementen. Charmant gepresenteerd.”

World Music Central (US)
14/01/2025
Tyler Bennet

“SALTA! straalt een gevoel van hoop uit, het verlangen om angst te overwinnen en het onbekende te omarmen.”

Heaven Magazine (BE)
08/01/2025
Kees van Wee

“Mooie, intieme muziek, waarin stijlen van over de hele wereld samenkomen.”

Volgende concerten

28/01/26 Propulse (Brussels, BE)
31/01/26 CC Sint-Niklaas (Sint-Niklaas, BE)
05/02/26 Holsbeek Sessies (Nieuwrode, BE)
14/02/26 Art Base (Brussels, BE)
20/02/26 ’t Kerkske (Kapellen , BE)
26/02/26 Reps Club (Brussels, BE)
30/05/26 Eupen Musik Marathon (Eupen, BE)
31/05/26 KAAP (Oostende, BE)

Voorbije concerten

21/11/25 La Batisfera (Valencia, ES)
19/11/25 Sofar Sounds (Valencia, ES)
15/11/25 The Faculty (Bruxelles, BE)
09/10/25 Living room concert - Orfeo (Grimbergen, BE)
28/09/25 Tricoterie (Brussels, BE)
26/09/25 VK (Brussels, BE)
11/07/25 LaSemo Festival (Enghien, BE)
05/07/25 Brosella Festival (Brussels, BE)
15/06/25 Théâtre du Gymnase (Tubize, BE)
12/06/25 Ripspiqué (Lier, BE)
24/05/25 Lotto Brussels Jazz Weekend (Brussels, BE)
18/05/25 La Ferme du Colombier (Schaltin, BE)
24/04/25 Paleis 305 (Brussels, BE)
12/04/25 Glaïeuls Paradise (Brussels, BE)
30/03/25 Kunst in het Kerkje (Velp, NL)
08/03/25 Art Base (Brussels, BE)
23/02/25 Muziekclub 't Ey (Belsele, BE)
22/02/25 Merode Kerkconcerten (Zammel, BE)
21/02/25 Centre Thérapeutique et Culturel Le Gué (Woluwe-Saint-Lambert, BE)
28/01/25 Belgian Worldwide Music Night 2025, Ancienne Belgique (Brussels, BE)
10/01/25 Café Le Parc (Liège, BE)
28/11/24 Théâtre Marni (Album release) (Brussels, BE)
22/09/24 Bar du Matin (Brussels, BE)
21/09/24 Kultuurschuur (Wetteren, BE)
07/09/24 Folk Festival Marsinne (Couthuin, BE)
04/09/24 Art Base (Brussels, BE)
07/07/24 Merode Festival (Heverlee, BE)
09/06/24 Maison Lismonde (Linkebeek, BE)
06/06/24 Guinguette Amazone (Brussels, BE)
02/06/24 Jardins de Saint-Jacques (Trois-Ponts, BE)
10/05/24 Merode Festival (Tongerlo, BE)
09/05/24 Merode Festival (Aarschot, BE)
04/05/24 Full Circle (Brussels, BE)
24/04/24 Etterbeek Bibliotheek (Brussels, BE)
21/04/24 DE ROMA (Antwerp, BE)
18/04/24 KFK Hope Session (Brussels, BE)
12/04/24 Fabriques (Brussels, BE)
29/03/24 SOFAR Sound (Paris, FR)
Label & Management

Elena Luro – elena@muziekpublique.be

Booking

Elena Luro (FR/EN) – elena@muziekpublique.be

Martha Vandermeulen (NL) – martha@muziekpublique.be

label@muziekpublique.be

Tel : +32 2 217 26 00