(0)
(0)
Concerten overzicht

Sahel Roots (Mali), Mande (Mali / Burkina Faso)

Desert Blues
Op Vrijdag 20 maart 2026 - 20h00
The Faculty - Veeartsenstraat 47, 1070 Anderlecht
VRIJ 20/03

Sahel Roots 

Oorspronkelijk afkomstig uit Bamako, maar met hun wortels meer in de Sahel en de woestijn, is Sahel Roots een jonge band van twee muzikanten die pas sinds 2019 bestaat, maar nu al naam maakt. De muziek van Alassane Samaké, zanger en calebaspercussionist, en Adama Sidibé, die de soukou (een eensnarige viool) en de djourou kelen (een eensnarige luit) bespeelt, slaat een brug tussen traditioneel en hedendaags Afrika. Hun liederen gaan over het dagelijkse leven in Mali en in Afrika in het algemeen: belastingen, kolonialisme, bosbranden, armoede en meer.

Alassane Samaké werkte samen met Sidi Touré en Boubacar Traoré “Karkar”, met wie hij de wereld rondreisde. Adama Sidibé begon al op jonge leeftijd te spelen met zijn grootvader. Lange tijd werkte hij samen met de Peul-zanger Mamou Sidibé en Petit Guru, een Dogon-muzikant. Hij werkte ook mee aan het album “Le monde est chaud” van Tiken Jah Fakoly.

Alassane Samaké : zang, kalebas
Adama Sidibé: sokou, djourou kelen

Mande

Mandé is een muzikale adem uit het hart van West-Afrika. Dit trio put uit de levende traditie van de griots en hun mondeling overgeleverde repertoire. Met diepe stemmen, akoestische snaarinstrumenten en organische ritmes brengen ze een muzikale reis tussen wortels en toekomst.
Hun muziek vertelt het verhaal van het Mandingue-rijk en zijn volk. Zangeres Fanta Sayon Sissoko groeide op in een vooraanstaande griotfamilie in Mali. Losso Keita ademt de Bwaba-traditie uit Burkina Faso uit, verbonden met de natuur. Ook Oumar Barou Kouyaté, meester van de djeli ngoni, en neef van Bassekou Kouyate, belichaamt de eeuwenoude Sahel-blues.Fanta Sayon Sissoko : zang

Muzikanten:

Fanta Sayon Sissoko : vocals

Losso Keïta : zang

Barou Kouyaté : djeli ngoni

Een concert in The Faculty

The Faculty is geen gewone concertzaal. Dit neo-Vlaamse renaissancistische gebouw, opgetrokken in 1892 om de grote veeartsenijschool van Cureghem te huisvesten, heeft meer dan een eeuw geschiedenis doorstaan voordat het zorgvuldig werd gerestaureerd. De originele parketvloeren, de sierlijsten, de mozaïekvloeren – alles werd behouden. En het is in de voormalige proclamatiezaal van het gebouw, op de prachtige ereverdieping, dat de muziek vanavond weerklinkt. Een plek net buiten het centrum die zeker een bezoek waard is.

Bâtiment The Faculty

Hoe kom je er?

The Faculty ligt vlak bij het station Brussel-Zuid en de Kleine en Grote Ring, en is dus gemakkelijk bereikbaar voor pendelaars en automobilisten.

Metro: Lijnen 2 en 6, halte Clemenceau of Zuidstation

Te voet: 12 minuten wandelen vanaf het Zuidstation of halte Clemenceau

Bus: Lijn 73, 78 halte Vétérinaires – Lijn 48 halte Eloy

Villo!: Station in de buurt beschikbaar

Met de auto: Veeartsenstraat 47, 1070 Anderlecht — parkeren op straat of aan het Zuidstation.

Geniet van veel voordelen en kortingen

Lid worden

Tickets

Video's